O Icku, co skoczył prosto do nieba

Autor: ZiKo ., Gatunek: Poezja, Dodano: 21 kwietnia 2013, 14:33:34, Tagi:  pamiętamy
Icek pyta matkę czy to już piekło
ta patrzy przerażona to na okno
to znów na niego owija go szczelnie
puchową kołderką żeby mu było ciepło
tam w dole na trotuarze śpij Icuniu
zaraz bramy raju ci pokażę

Komentarze (44)

  • Nie wiem czy"skoczył"
    bo słyszałem o nim jak miał naukowe kłopoty
    Ojciec Icka aż się zapytał Mośka:
    - Uczy się i uczy a nic nie umie, co robić?
    - Czy uczy się rano?
    - Uczy się.
    - Czy się uczy w południe?
    - Uczy się.
    - A wieczorem?
    - Też się uczy.
    - Jak Icek tak się uczy i uczy, to kiedy on ma czas żeby umieć!

    * * *
    Może więc "nie tam w dole" ale jednak poleciał do góry!?

    • ZiKo .
    • 21 kwietnia 2013, 15:06:56

    Panie Janku, to chyba o jakimś innym Icku, bo ten mój mieszkał na rogu Nalewki i Świętojerskiej :)

  • mój był z W-wy, stołeczny, nie ma to tamto!

  • blog

    • ZiKo .
    • 21 kwietnia 2013, 15:35:26

    chyba raczej kamienica ;)

  • beztalencie nasze, ale ma taki urok osobisty, że ech! :))

    • ZiKo .
    • 21 kwietnia 2013, 16:08:03

    idź dopieść Armanda, bo i u ciebie pod koniec pomidory latały, a na ostatnim Łodcinku to już tylko Pana Janek coś tam przez sen mamrotał (z całą sympatia dla Pana Janka). A ten wierszyk 9wyjatkowo)w hołdzie nie dla ciebie, więc porszę nie sraj na ten skromny ołtarzyk. ;D

  • Ołtarzyk uszanuję, ale że przemianę dobrą mam, nie obiecam, że kolejnego wypróżnienia nad kiczem nie będzie, za to bidet będzie moloestowany - później flower bommb (moje ulubione) i znów mogę dla Ciebie pachnieć, pomimo pezjowej melasy :P

    • ZiKo .
    • 21 kwietnia 2013, 16:42:25

    cóż, zapomniałem o wymiotach, plwocinach i urynie dopisać :(

    • ZiKo .
    • 21 kwietnia 2013, 16:43:56

    msz juz po pas siedzisz i ludzi za kapoty wciągasz. tylko nie wiem, czy żeby wyleźć, czy dla towarzystwa? :)

  • dla kaprysu, misiu, z nudów, bo w robocie nikt nie ciśnie (nie ma uja w firmie) i dla beki. bo tyle z was jeszcze wytłoczyć tu można ;)

    • ZiKo .
    • 21 kwietnia 2013, 16:59:48

    spoko pysiu, tylko tak nie poważniej, jak ktoś sobie z ciebie polewkę robi ;) a jego pomruk jeszcze się niesie nad lasem równikowym. Echem :P

  • mnie jeszcze nikt tu skutecznie nie pocisnął. dlatego nadal brykam bez bielizny, hehe.. zasadzam uje, chociaż z tego tylko mętny szczypior.. mam w aneksie kuchennym cebulę, sama je ana se rośnie i uj! a tu? same zmechacone koty i pokoty na corega tabs. gnoje i wątłe dziewoje.. a chciałabym, lubię akcje sado - macho ;)

    • ZiKo .
    • 21 kwietnia 2013, 17:24:32

    uważaj bo se pazurami podrzesz rajstopki :P

  • samonośne noszę - takie pończochy z haFtem, więc spox ;))

    • ZiKo .
    • 21 kwietnia 2013, 17:41:51

    jak z haftem to do pralki i boso mykaj po rosie ;D

  • tego się w pralce nie pierze, bo szew by się pokulbaczył. ręcznie - ja je, a potem on mnie z nich. no, i wtedy jest nawet zakołowanie, jak w bębnie od pralki itu rację masz, chociaż w temie nie jesteś, niestety. dobra. lecę na grilla ;)

    • ZiKo .
    • 21 kwietnia 2013, 18:07:11

    ode mnie smacznego nie usłyszysz, sorry, takie czasy nastały, że u ludzi za grosz empatii i kultury :P

    • ZiKo .
    • 21 kwietnia 2013, 18:10:09

    Dziękuję uprzejmie Pani Mario i pozdrawiam serdeczne :D

  • Szkoda, że lecisz na grilla, bo myślałam, że zapoznasz nas nie tylko z regularnością wypróżnień, rodzajem noszonych rajstop, ale z marką podpasek lub tamponów, których używasz ;).

  • Przepraszam, Ziko, że pod Twoim tekstem, ale jak jest potrzeba wypowiedzenia się - to jak z innymi potrzebami, tymi fizjologicznymi - nie patrzysz gdzie, musisz uwalić swoje ;).

    • ZiKo .
    • 21 kwietnia 2013, 18:27:21

    Basiu, Ty u mnie możesz bez krępacji! :D

  • Wybacz, ale nie będę publicznie ściągać rajstop :D. Jakie noszę, niech pozostanie słodką tajemnicą. Czyż to nie poezja, kiedy nagość jest pod przykrywką? ;).

    • ZiKo .
    • 21 kwietnia 2013, 18:49:13

    Właśnie tego bym od Ciebie oczekiwał :)

  • Na próżno. Inne się już tutaj doskonale obnażyły ;).

    • ZiKo .
    • 21 kwietnia 2013, 20:09:35

    Basiu, ale ja niczego innego nie chcę! Nie jestem tutaj po to, żeby wysłuchiwać o rajstopach, ujach, czy załatwianiu potrzeb fizjologicznych na, czy pod moimi wierszami, prozą, itd. Zdecydowanie bardziej pociągają mnie dobrzy, wartosciowi, wrażliwi i pełni emaptii ludzie i to co mają do powiedzenia.

    • ZiKo .
    • 21 kwietnia 2013, 20:13:44

    A jeśli ktoś ma tutaj sie obnażać, to jedynie pod warunkiem, że ma piękne wnętrze (czyt. duszę) i nie wzbudzi u innych li tylko niesmaku :)

  • uff, odetchnęłam z ulgą :)

    • ZiKo .
    • 21 kwietnia 2013, 20:19:39

    gryzło mnie to małe nieporozumienie, ale piekny film leciał o chlopaku chorym na raka, że nie mogłem się oderwać :)

  • Tylko wiesz, ja na takie rozbieranie się nie kwalifikuję, bo w środku jestem pusta ;).

  • Kokietka

    • ZiKo .
    • 21 kwietnia 2013, 21:19:38

    :)

    • ZiKo .
    • 21 kwietnia 2013, 21:27:19

    no to mamy system naczyn połączonych, tylko ja jestem jeszcze próżny :P

    • ZiKo .
    • 21 kwietnia 2013, 21:34:17

    tzn. jestem pusty i próżny, żeby nie było niejasnosci, że jakies podteksty między wierszami!

    • N. F.
    • 21 kwietnia 2013, 22:24:53


    Trochę przerobiłem (pardon mła), ciekawy temat, pewnie w kontekście powstania w gettcie...

    Icek pyta
    czy to już piekło
    a matka patrzy na okno
    i owija go szczelnie kołderką
    śpij Icuniu
    na trotuarze śpij
    pod bramą raju

    • ZiKo .
    • 21 kwietnia 2013, 22:29:44

    Lubię twoje przeróbki N.F., ale w tej nie ma (albo za mało)o samym skoku. A ten obraz matek owijających dzieci w kołdry, pierzyny i skaczących z nimi w ramionach z okien płonących kamienic getta, żeby tym maluchom było choć odrobinę lżej umierać... jest taki sugestywny no i siedzi mi we łbie.

    • N. F.
    • 21 kwietnia 2013, 22:50:01

    Rozumiem. Mnie z kolei w kontekście tegoż powstania dość mocno poruszył i siedzi m mojej łepetynie akt męstwa powstańców, którzy otoczeni w bunkrze przez Niemców i Ukraińców na ul. Miłej, popełnili zbiorowe samobójstwo, kilkadziesiąt osób, gł. młodzież, w tym dziewczyny. Po prostu nie chcieli oddać się na pewną śmierć w ręce wroga...

    • ZiKo .
    • 21 kwietnia 2013, 22:55:49

    To jest mega dołujące jak sie pomyśli, poczyta, ale zapomnieć, to chyba grzech

    • ZiKo .
    • 21 kwietnia 2013, 22:59:13

    tym bardziej, że wychowałem sie w mieście, gdzie co drugi kamień pochodzi z rozbitej macewy. Nawet z przedszkolem chodziliśmy sie bawić na...kirkucie

  • ale Baśka sieM jednak odmóżdżyła. ja do niej przy okazji, i dygnę czasami.. a ta mnie depcze, gdzie tylko zapodam. tu Ci mówię, Basia - nie jestem bi, a Ty mi tego jedynego darować nie możesz. jest i tak mój. zawsze był. a Ty jesteś szlaczek. czasami kolorujemy na boku - taka karma ..buziam ;)

    • ZiKo .
    • 22 kwietnia 2013, 08:21:13

    Się przestaję dziwić, że się kręciła karuzela...

    • ZiKo .
    • 22 kwietnia 2013, 10:44:36

    Dzięki Lucjuszu, pozdrawiam

  • Orientację też poznaliśmy, a już się bałam, że to umknie naszej uwadze.

    • ZiKo .
    • 22 kwietnia 2013, 11:12:40

    :-)