Święte Wzgórze na Kalinie

Autor: ZiKo ., Gatunek: Poezja, Dodano: 15 kwietnia 2013, 10:29:06

Na szczycie byłem tylko raz.
Może nie miałem wtedy tyle siły,
a może byłem jeszcze za młody?

 

jest gdzieś po drodze z KL Majdanek
starzy ludzie powiadają, że ze szczytu
idzie się prosto do nieba
później można znaleźć
swoje nazwisko
na tablicy pamiątkowej
przyczepionej do ceglanego muru
który otacza wzgórze
tutaj rozstrzelali profesora mojej babci
z gimnazjum żeńskiego
pani Arciszowej
wszystkie ptaki ze wzgórza
znają kadisz na pamięć
czarny korowód długich bród
pnie się do góry
czeka na nich Widzący z Lublina
który za życia był cudotwórcą
teraz spełni ich wszystkie marzenia
przykryte okruchami z rozbitych macew
ja się nie modlę
stoimy u podnóża
ja, Kondzio i Bzyku
czekamy na koszerne donaldówy
które nam rzucą
przed odjazdem do KL Auschwitz

Komentarze (48)

  • tytuł zajebisty, kursywa też, ale tekstu nie pokocham. przypomniałeś mi wycieczkę, którą wolałabym zapomnieć..

  • Ale nie skrót KL. W wierszu nie można używać jakichkolwiek skrótów. To grzech przeciwko formie.

  • co Ty droga pani o grzechu wiedzieć możesz, jak w Boga nie wierzysz..

  • tutaj rozstrzelali profesora mojej babci
    z gimnazjum żeńskiego
    pani Arciszowej ---- więcej precyzji proszę

    • ZiKo .
    • 15 kwietnia 2013, 11:20:23

    raz chyba wystarczy na całe życie, co?

    • ZiKo .
    • 15 kwietnia 2013, 11:22:37

    To było do Tytoń :)

    Pani Wando, hitlerowcy rozstrzelali lubelską inteligencję na tym wzgórzu, a babcia mi pokazywała na tablicy jego nazwisko, jak byłem mały szczyl :D
    KL dałe tutaj celowo, żeby nie było niedomówień, jak po poprednim wierszu!

  • nie proś się tak publicznie
    nie podpinaj pod szlachetną lochę
    - chociaż nic nie mam do prosiaków
    są inteligentniejsze od psów - tak Ci na marginesie zapodaję, droga pani

  • Śko, śko, a co ty możesz wiedzieć o poezji, jak ty harlequiny piszesz :D a na wirażu lada chwila pokaże się golizna? Hm? Jak do kogoś przychodzisz, to tylko po zażyciu bromu, może wtedy ci się coś rozjaśni :D

  • ZiKo
    trauma do dziś

  • I wytrzyj sobie wreszcie muszlę bździągwo :D

  • Lew
    - tylko z nazwy, hehe ;))

  • Tytoń tylko z nazwy :D

  • Lew
    trzeba było tak nie ślimaczyć mi się
    między nogami :P

  • Panie Zbyszku, chodzi mi o szyk zdania. Jest nieprecyzyjny.

    • ZiKo .
    • 15 kwietnia 2013, 11:28:18

    To ja się dzisiaj cały ranek pociłem na siłce nad tym wieszem, a oni się teraz pod nim okładają :D

    • ZiKo .
    • 15 kwietnia 2013, 11:29:02

    Pani Wando, proszę o sugestie

  • tam zaraz - okładają..
    jednej parówie leTko z liścia dałam ;D!

  • Nieee, kogo tu okładać? Bździągwę od romansideł? He he powinni jej zrefundować terapię u seksuologa, a nieee. Przecież ona liternet traktuje w ten sposób he he :D

  • kotek w akcji a kita
    nadal mięTka ;))

    • ZiKo .
    • 15 kwietnia 2013, 11:35:57

    Kocham Was :P

  • Cha cha mięTka, leTko, aŁtorze :D i ciągle o kuśkach, za mało ich miałaś w ustach, czy jak? Że taka płytka i monotematyczna jesteś, w swoich romansidłach, to jeszcze w komentarzach? :D

  • Deficyt kusiek- Śko, śko? :D

  • Śka odsłoniła buźkę :D znaczy się będą gody :D

  • to znów tylko twoja inter, twoje horyzonty, twój dukt żałosny i twoje braki histeryczne, twój jęk za potrzebami i w potrzebach.. a na refleksje czytaczy i ich reakcje wpływu nie mam - przecież ci już mówiłam ;)

    - i odklej się w końcu ode mnie, bo mi obcas brudzisz

  • Cha cha ot- logika :D wyobraź sobie bździągiewko, że każdy ma swoje inter, horyzonty, histerie i jęki. U ciebie w dodatku doszła monotematyczność nastawiona na kuśkę, ale o tym powinnaś rozmawiać ze swoimi koleżankami :D dopóty ty się nie odkleisz, to i ja nie przestanę :D śko, ku :D he he

  • z kolegami jeśli już. nie będziesz nigdy moim kolegą, stąd to wszystko
    - a ciągaj się
    mnie to nie wzrusza ;))
    a kuśka to tobie w głowie, ja tam wolę w dupie :P

  • Cha cha broń mnie panie boże od takich bździągw :D siadaj więc na nich ile du-p/sz-a zapragnie :D no i opisuj to w harlequinach- czekamy :D

  • tutaj rozstrzelali profesora gimnazjum żeńskiego,
    profesora mojej babci, pani Arciszowej

  • czasami zmagam sie z takim problemem całymi tygodniami. potrzebne świeże oko

    • ZiKo .
    • 15 kwietnia 2013, 12:11:47

    Nieee Pani Wando!
    Wacława Arciszowa, to założycielka tego gimnazjum,
    a uczennice, to były arciszanki :D

  • Kot
    masz riplej bo misie nie chce na takiego suchego kłosa kombajnu zapuszczać:

    "spam
    - nie te rewiry
    już nie odpiszę bo
    nudzisz mnie - jesteś taki jałowy intelektualnie. z jajcarami można wszystko, a z tobą tylko czcze mielenie. młynkiem ręcznym.
    nie ma w tobie testosteronu, nie ma energii
    - znajdź może sobie bardziej elastyczną pipę, to jej jeszcze jęzorem coś pomemłasz. u mnie nie masz pojary, nudziarzu."

    - T.T.

  • Cha cha jesteś zajebista kuśko :D

    • ZiKo .
    • 15 kwietnia 2013, 12:18:49

    Tytoń, Krzysztof a ja jak Was czytam, to sobie myśle, ze Wy trochę dla jaj tak. I się recholicie z tego co piszecie, serio. Może jestem gupi :P

    • ZiKo .
    • 15 kwietnia 2013, 12:20:20

    Przepraszam, ale strasznie mi się to podoba, serio :D

  • no dla jaj ZiKo, dobrze ogarniasz
    tyle że misie trafiły jakieś martwe zbuki ;)
    - coFka
    wybacz

  • Spadaj pipo :D ja np. brechtam się z ciebie niemiłosiernie :D

    • ZiKo .
    • 15 kwietnia 2013, 12:26:36

    Nie gadaj, Krzysztof jest twardy zawodnik. Inny to by podkulił ogon przed taka hydrą (sorki, ale masz takie ubranko):) i wiał na fejsa, a Krzycho jedzie równo i się nie daje. Ja też jestem twardy...czasem ;)

  • O znów kryzysik wylazł :D ciekawe jak będziesz wyglądać za dwadzieścia lat :D będziesz latać za małolatem- chodzący estrogenie :D

  • Ta twoja powierzchowność w ocenie ludzi chujowo na ciebie wpływa :D

  • solidarność plemników po prostu
    - ale ten tu ma problem z przedwczesnym wytryskiem
    chlapie po cholewkach, ja pierdziu..
    dlatego nie będę sadystką i już nie podręczę
    inwalidy

  • He he ZiKo to było dobre :D masz takie ubranko...i ten kołnierzyk :D

  • Cha cha skąd ty te teksty bierzesz? Ze sztambucha? :D

  • kuśko głęboka jesteś jak twoje gardło :) weź najpierw wypluj, a dopiero później mów, boś niewyraźna :D

  • czemu się nie domyśliłam? Moja babcia przyczyną zmyłki. bez mojej babci wszystko się zgadza. Brak przecinka celowy, ale przecież w wierszach nigdy nic nie wiadomo.

    • ZiKo .
    • 15 kwietnia 2013, 13:14:33

    Święta prawda Pani Wando :) A babci nie mogło zabraknąć. Najchętniej wstawiałbym ją do każdego wiersza! A może wstawiam, tylko o tym nie wiem? :D

    • ZiKo .
    • 15 kwietnia 2013, 13:19:13

    Arciszowa w Lublinie to kiedyś była firma, ale ludzie z innych stron wcale nie musieli o niej/jej szkole słyszeć. Tym bardziej, że to było już dawno, dawno temu, za siedmioma górami...

    • N. F.
    • 15 kwietnia 2013, 16:49:03

    ZiKo ok chłopie, dajesz rade.

    • ZiKo .
    • 15 kwietnia 2013, 17:47:48

    Dziex